ΤΜΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Από τον αγώνα ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ vs AYVALIKGUCU που έγινε το Σεπτέμβρη 2011 στη Καλλονή. Προς το τέλος του βίντεο δείτε το μαγικό τρίποντο της Βάσως Ζήκου που οδήγησε τον αγώνα στην παράταση και στην τελική νίκη του Αρισβαίου..

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2010 - 2011
Ο Αρισβαίος Καλλονής αναδείχθηκε πρωταθλητής Λέσβου για τη φετινή περίοδο στην κατηγορία των κορασίδων, έπειτα κι από την επικράτησή του με 25-37 κόντρα στον Αρίωνα Μυτιλήνης, στο τελικό του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Καλλονής, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, κατάφερε με εκπληκτική απόδοση στο τρίτο δεκάλεπτο να πάρει μαι διαφορά +13 πόντων, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα, κατακτώντας το τρόπαιο του πρωταθλητή για τέταρτη φορά στην ισοτρία της, στη συγκεκριμένη κατηγορία. Ο Αρισβαίος πήρε έτσι τα σκήπτρα από το Θησέα Παναγιούδας, που κατέκτησε πέρυσι την κορυφή. Μεγάλη πρωταγωνίστρια της ομάδας των Βαβαλέρου και Κεραμιδά, η Κυριάκου με 13 πόντους, ενώ στους 12 σταμάτησε η Κλεφτοβασίλη. Για τον Αρίωνα Μυτιλήνης, πρώτη σκόρερ στο ματς ήταν η Υπ. Δάμη που σκόραρε 11 πόντους, ενώ την ακολούθησε στο σκοράρισμα η Βαλιανάτου, με 10 πόντους.
ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 25-37
Σκορ ημιχρόνου: 10-9
Τα δεκάλεπτα: 6-1, 4-8, 2-16, 13-12
Διαιτητές: Λεβεντέλλης Π. – Ροδίτης Χρ.
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ (Βαβαλέρος – Κεραμιδά): Ζήκου 4, Μαμουρίδου 3, Κλεφτοβασίλη 12, Κυριάκου 13(1), Κοσβανή 3, Μουτζούρη Ελ.2, Ίμπρο, Χλιάτζου, Μουτζούρη Μ., Ντίνα Μ., Βαρδαξή, Σιάχου, Τσακιρέλλη
ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταύτος): Δάμη Υπ. 11, Χασάνη 2, Βαλιανάτου 10, Σαλεσιώτου 2, Σκλεπάρη, Τζίνη, Παπαπέτρου, Κουτσομύτη, Δάμη Χ., Γαβριηλάτου, Μακρή, Πεντογένη